Mark Brown był seryjnym zabójcą

Był 18 listopada 2021 roku. Rodzice młodej, samotnej matki, Alex Morgan, zgłaszają na policję jej zaginięcie. Są bardzo zaniepokojeni, gdyż ich córka nie wróciła z weekendowego wyjazdu do SPA i nie odebrała od nich swoich dwóch synów. Nie ma z nią również żadnego kontaktu, co jest dla niej bardzo nietypowe.

Sprawa zostaje przekazana do jednostki policji w Kent, która odkrywa, że dziewczyna prowadzi podwójne życie, dorabiając jako prostytutka. Podczas poszukiwań śledczy wykorzystują cały wachlarz dostępnych technologii, od triangulacji telefonu komórkowego po kamery CCTV. Wkrótce okazuje się, że Alex nigdy nie pojechała do SPA, wbrew temu, co przekazała swoim rodzicom.

Na jednym z nagrań z monitoringu udaje się namierzyć samochód kobiety jadący za złotym Jaguarem w stronę zacisznego gospodarstwa w Sussex. Funkcjonariusze udają się na farmę, jednak nie znajdują ani młodej matki, ani jej pojazdu. Gdy mają już odjeżdżać, na drodze pojawia się złoty Jaguar, a kierowca – Mark Brown – zgadza się na przesłuchanie. Brown chętnie dostarcza próbkę DNA i zeznaje, że uprawiał seks z Alex tego samego dnia. Twierdzi, że spotkanie trwało godzinę, a następnie pożegnali się i młoda kobieta wyszła. 

Dalsza analiza CCTV dowodzi jednak, że kłamie: nie ma śladu, by Alex opuściła farmę. Brown zostaje aresztowany, a poszukiwania przenoszą się na plac budowy jego pracodawcy w Sevenoaks. W beczce po oleju funkcjonariusze znajdują setki drobnych fragmentów kości i dwa zęby. Badania potwierdzają, że należą one do zaginionej Alex.

Niedługo później w firmowej furgonetce Browna policja znajduje leki na receptę należące do Leah Ware, innej samotnej mamy. Okazuje się również, że młoda kobieta reklamowała swoje usługi na tej samej stronie dla dorosłych, co Alex.

Śledczy chcą porozmawiać z Leah, jednak wkrótce odkrywają, że nikt nie widział jej od sześciu miesięcy. Jej przyjaciele zeznają, że była ona w przemocowym związku z Markiem Brownem. Po dalszych poszukiwaniach na farmie Browna znalezione zostają szczątki psa Leah. Co wskazuje, że może być to kolejna ofiara mrocznych fantazji Marka.

Nagrania z kamer CCTV ujawniają, że Brown regularnie wykupywał leki na receptę Leah, aby sprawiać wrażenie, że wciąż żyje, a także wypłacał jej pieniądze z zasiłku. Podczas przesłuchania przedprocesowego Brown zmienia swoją wersję wydarzeń: zeznaje, że Alex poślizgnęła się w jego warsztacie, uderzyła się w głowę i zmarła. Na podłodze było bardzo dużo krwi, a on spanikował i pozbył się ciała. Zespół techników z psami tropiącymi ponownie przeszukuje warsztat, jednak nie znajduje tam śladów krwi Alex. Podczas postępowania przygotowawczego policja w Kent ponownie odwiedza dom Alex Morgan. Tym razem śledczy znajdują pudełko zawierające telefon komórkowy, gotówkę i pewną notatkę… Czy okaże się ona koronnym dowodem, który pozwoli na ostateczne skazanie sprawcy?

Chcesz poznać więcej mrożących historii? Sięgnij po Detektywa. Aktualne i archiwalne wydania do kupienia w naszym sklepie TUTAJ.