Pogodni nihiliści. Jak wreszcie poczuć ulgę

Pogodni nihiliści. Manifest przeciw pogoni za sensem życia. Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Jeśli wciąż szukasz odpowiedzi na te pytania, mam dla ciebie złą wiadomość: nic nie znaczymy, zmierzamy donikąd. Wszystko jest bez sensu. I to jest okej. Co więcej – to właśnie pustka może przynieść ci upragniony spokój i ukojenie.

Dołącz do pogodnych nihilistów i wreszcie poczuj ulgę!

„Pogodny nihilizm polega na postrzeganiu siebie jako nieistotnego trybika we wszechświecie – i to faktycznie działa”.
Evening Standard

„Kiedy tylko było mi przykro albo czułam się zagubiona, wracałam myślą do kłębiącej się masy przypadkowych zdarzeń, w wyniku których urodziłam się, i dochodziłam do wniosku: cóż, przynajmniej to mi się udało. Świadomość, że jestem czymś niewielkim, w świecie i we własnym pojęciu, dziwnie mnie uspokajała. Ale, jak się okazuje, nawet ktoś przez całe życie oddany idei bezsensowności nie jest w stanie całkowicie uniknąć morderczej i dekadenckiej pułapki sensu”.

Fragment

Książka podzielona jest na trzy główne obszary tematyczne: praca, miłość, Bóg. Autorka zdradza sekret swojej prywatnej filozofii
życiowej i nastawienia do życia, które nazywa „pogodnym nihilizmem”. Pogodny nihilizm opiera się przede wszystkim na zaprzestaniu pogoni za sensem życia i akceptacji rzeczywistości. Wendy Syfret przekonuje, że pustka może przynieść upragniony
spokój i ukojenie.

Wendy Syfret to australijska pisarka, aktywistka i dziennikarka. Redaktorka naczelna RIISE, a wcześniej VICE Asia.  Jej teksty ukazywały się w czołowych międzynarodowych mediach, m.in. w Guardianie, Boston Globe i brytyjskim Vogue.

Pogodni nihiliści. Jak przestać szukać we wszystkim sensu i wreszcie poczuć ulgę, Wendy Syfret (Znak Literanova) – już w sprzedaży!