Potrójne zabójstwo w Stalowej Woli

Czarna kartka z kalendarza: 16 listopada. 16 listopada 2015 roku, w Stalowej Woli, miało miejsce potrójne zabójstwo. W 2018 roku Sąd Apelacyjny w Rzeszowie uniewinnił oskarżonego o dokonanie tej zbrodni – 69-letniego Zenona K.

Trzy zmasakrowane ciała odkryto, w poniedziałek, 16 listopada,  około godziny 9 w jednym z bloków przy ulicy Popiełuszki. Zwłoki ujawniono w dwóch mieszkaniach. Na trzecim piętrze znaleziono dwa ciała, na drugim jedno. Ofiarami byli dwaj mężczyźni w wieku 62 lat i jeden w wieku 39 lat.

Jedna z sąsiadek powiedziała, że impreza w bloku rozpoczęła się około 2 w nocy. Słychać było odgłosy przewracanych mebli i tłuczonego szkła. W tym bloku to nie było nic nadzwyczajnego…

Tragicznej nocy, w mieszkaniu Zenona K. odbywała się libacja. Uczestniczył w niej chory na schizofrenię Krzysztof S.,  62-letni Andrzej W. i 39-letni  Andrzej G.  W pewnym momencie Zenon K.  wyszedł na miasto w poszukiwaniu puszek, które sprzedawał jako złom. Podczas jego nieobecności miało dojść do zbrodni.

Rankiem 16 listopada 2015 roku policja otrzymała informację o znalezieniu zwłok dwóch mężczyzn – ciała leżały w lokalu zajmowanym przez Zenona K. W tym samym pomieszczeniu, na drugiej wersalce spał Krzysztof S. Niebawem okazało się, że w innym mieszkaniu, piętro wyżej, znajdują się zwłoki trzeciego mężczyzny (zamieszkującego ten lokal). Sekcja zwłok wykazała, że każdy z mężczyzn zginął od ponad dwudziestu ciosów zadanych bagnetem z 17-centymetrowym ostrzem.

Potrójne zabójstwo dwóch oskarżonych

Prokuratura postawiła zarzuty zabójstwa Krzysztofowi S., i Zenonowi K. W przypadku tego pierwszego, do aktu oskarżenia dołączono wniosek o umieszczenie 27-latka w szpitalu psychiatrycznym. Biegli orzekli, że mężczyzna nie może odpowiadać za zbrodnię, gdyż cierpi na schizofrenię paranoidalną. Tymczasem on od początku przyznawał się do popełnienia zbrodni. Szczegółowo opisał kolejne jej etapy.

Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu stanął tylko Zenon K. W 2017 roku został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności. W 2018 roku, decyzją sądu drugiej instancji, został uniewinniony. Sąd uznał, że odpowiedzialność za zabójstwo trzech mężczyzn odpowiada w całości niepoczytalny Krzysztof S.

W dniu ogłoszenia wyroku, Zenona K. zwolniono z aresztu. Spędził w nim łącznie 2 lata i 9 miesięcy. Decyzją rzeszowskiego sądu, Zenon K. został jednak uznany winnym niepowiadomienia o przestępstwie organów ścigania. Na poczet kary za to przestępstwo sąd zaliczył Zenonowi K. dotychczasowy pobyt w areszcie tymczasowym.

Zabójstwo w Żaganiu, sprawa nierozwiązana. Czytaj TUTAJ.