Szaniawy Poniaty: Poderżnął żonie gardło!

Szaniawy Poniaty to spokojna wieś pod Łukowem na Lubelszczyźnie. Na stałe zamieszkuje tu około 700 mieszkańców, z których już tylko mniejsza część zajmuje się rolnictwem. Szaniawy leżą na terenie Radzyńskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu i otoczone są malowniczą okolicą. O każdej porze roku można tu ujrzeć piękne krajobrazy, pospacerować i pooddychać świeżym powietrzem. Do zwiedzania okolicy świetnie nadaje się rower, gdyż na drogach prowadzących do Szaniaw jest niewielkie natężenie ruchu. Przed kilkoma dniami doszło tutaj to brutalnej zbrodni.

W piątek wieczorem zamordowana została 32-letnia kobieta. Jej zakrwawione zwłoki policja znalazła w samochodzie na jednej z posesji. Zatrzymany w tej sprawie został mąż ofiary, 39-letni Stanisław S.

W piątek wieczorem w gminie Trzebieszów pod Łukowe (woj. lubelskie) doszło do tragedii. Na jednym z podwórek, w samochodzie zamordowano 32-letnią Annę S. Kobieta zginęła od ciosów ostrym narzędziem. 

Szaniawy Poniaty : Podejrzanym mąż ofiary 

– Zatrzymaliśmy osobę, która jest odpowiedzialna za to zabójstwo. To Stanisław S., mąż kobiety. Usłyszał zarzut zabójstwa poprzez zadanie dziewięciu ciosów nożem i spowodowanie ran ciętych, w wyniku których u kobiety doszło do wykrwawienia usłyszał zarzut zabójstwa – Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Grozi mu dożywocie.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy i twierdzi, że to nie on zabił 32-latkę. Złożył też wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawniła.

Prawdopodobnym motywem są nieporozumienia rodzinne między małżonkami, którzy od dłuższego czasu nie mieszkali razem. Byli w trakcie sprawy rozwodowej i nie mogli porozumieć się ws. opieki nad dziećmi.

– Podczas przesłuchania podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i składał wyjaśnienia, które zupełnie odbiegają od naszych ustaleń – dodała Kępka. 

Areszt tymczasowy dla podejrzanego 

– Wyjaśniał, że nie zrobił tego i mówił dlaczego tego nie zrobił – wyjaśniała. Jest prawdopodobne, że Stanisław S. od dłuższego czasu planował dokonanie tego morderstwa. Ciało kobiety znaleziono w samochodzie na jednej z posesji pod domem.

– Ssąd przychylił się do wniosku łukowskich policjantów i prokuratury o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec Stanisława S. – powiedział polsatnews.pl sp. szt. Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. 

Szaniawy Poniaty – makabryczne okoliczności zbrodni

Według ustaleń dziennikzrzy „Super Expressu”  Anna S. dwa lata temu wyprowadziła się od swego męża Stanisława.). Od tamtej pory byli w separacji. Mieszkała u rodziców we wsi Szaniawy-Poniaty pod Łukowem. Z nią także dwójka ich małych dzieci, w wieku trzech i czterech lat. Pracowała w cukierni w Łukowie. I to właśnie po powrocie z pracy do domu czekał na nią mąż.

W piątek wieczorem zaczaił się pod domem… Doskonale wiedział, o której Anna wróci. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, mężczyzna nie dał jej nawet wyjść z auta.

Najprawdopodobniej poderżnął jej gardło nożem i uciekł – podejrzewają śledczy. Jej krzyki usłyszeli sąsiedzi, ale na pomoc było za późno. 32-latka z gminy Trzebieszów zmarła w aucie stojącym na środku podwórka. Umierała w kałuży własnej krwi pod domem, w którym znalazła schronienie po życiowych zawirowaniach…

Źródło: polsatnews.pl

1 komentarz do wpisu “Szaniawy Poniaty: Poderżnął żonie gardło!”

  1. Szaniawy to spokojna wieś dużo w tym prawdy ale widzę z wkipedii… słaby z ciebie detektyw : )

Możliwość komentowania jest wyłączona.